Jdi na obsah Jdi na menu
 


Liďák v Řevnicích

V pátek ve večerních hodinách asistovala ZZS Trans Hospital u velkého požáru, který se rozhořel v Lidovém domě v Řevnicích. Hořící budova byla velmi krátkou dobu po rekonstrukci a v současné době sloužila jako ubytovací zařízení. Jedna z přihlížejících osob u požáru zakopla a upadla hlavou přímo na obrubník, asi dvacetiletou slečnu převážela posádka RLP s otřesem mozku a naraženinou žeber na chirurgické oddělení nemocnice na Karlově náměstí. Na místě kromě místních hasičů profesionálních z PS Řevnice zasahovala mimo jiné i sousední jednotka SDH Dobřichovice s automobilovým žebříkem AZ 30 Ifa, neb místní stanice HZS výškovou technikou nedisponuje a tak byl již téměř hasičský veterán velmi vítaným pomocníkem při hašení horních pater objektu. K požáru se dostavila výšková technika z Berouna, ale velký dojezdový čas značně eliminoval její efektivní nasazení. Příčina požáru a následná škoda je v šetření.

 

 

 

Podkroví a střecha hotelu Lidový dům v Mníšecké ulici v Řevnicích poblíž Prahy shořely při požáru, který vypukl v pátek před devátou hodinou večer. Hasičům se podařilo dostat po půlhodině oheň pod kontrolu, zničená je asi třetina budovy, dolejšek je navíc prolitý vodou po hašení, zjistila na místě agentura Mediafax.

"Při zásahu jsme museli strhnout část střechy, krovů a strop," řekl Mediafaxu velitel zasahujících hasičů. Rozměr požářiště odhadl na dvacet krát třicet metrů.

Škoda je podle něj velká, ale netroufl si ji vyčíslit. Stejně tak se nechtěl vyjadřovat k příčině požáru, která se teprve začala vyšetřovat.

"Cítil jsem kouř, myslel jsem si, že to jde z kuchyně, ale dým byl až v chodbě, šlo to seshora," popsal číšník z vinárny v přízemí. S kuchařkou pak zavolali hasiče.

"Je to tragédie, dělala jsem tady deset let a teď jsem se sem vrátila, když to nedávno opravili," řekla kuchařka.

Hotel Lidový dům byl po rekonstrukci otevřen letos 1. října. V patře je ubytovna, která se teprve dodělávala. "Nikdo tam ještě nebydlel, dole ve vinárně bylo pět hostů a v restauraci asi dvacet, všichni stačili v klidu odejít," pokračoval číšník.

"Nešlo o žádný útěk, stačili zaplatit a já jsem si ještě stihl nalít panáka," dodal. Venku pak jedna žena upadla a s pohmožděnou hlavou ji musela odvézt sanitka. "To ale nesouviselo s ohněm, spíš s alkoholem," upřesnil číšník.

"Bylo to takové centrum zábavy obce s velkým sálem," řekl další člen personálu. Objekt podle něj dřív patřil Dělnické tělovýchovné jednotě a nyní má soukromého majitele.

"Nahoře byla nějak špatně udělaná elektrika, provozovatel říkal, že by z toho mohl být průšvih, a je to tady," shrnul mínění mnoha přihlížejících zaměstnanec Lidového domu.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář